משרד עורכי דין יורם גולדברג

 

יצירת קשר
 נושא הפניה:
 שם מלא:
 דואל:
 טלפון:
 פרטי פניה:
מידע משפטי
סיפורי הצלחה!
הרווחתם - כך הצליחו תושבים בהוד השרון להפחית היטל השבחה שנדרשו לשלם על נכס שבבעלותם, וחסכו לעצמם עשרות אלפי שקלים.

התמחרות

מכירת דירה / בית / קרקע בהתמחרות

תהליך התמחרות המנוהל בפיקוחו של משרד עורך דין מנוסה, מבטיח ללקוח מכירה מהירה ומקצועית בה סיכוייו גבוהים למכור את דירתו מעבר למחיר השמאות. לבעל הנכס נחסך זמן יקר ולעיתים חודשים רבים, שכן אין הוא צריך להיפגש, ולהראות את הדירה או הבית למתעניינים ולמתווכים, ואינו נדרש לנהל משאים ומתנים ארוכים שאינם מבשילים כלל לכדי חתימה.

בתהליך ההתמחרות כל פרטי מכירת הנכס ידועים מראש למתעניינים מאחר והם גלויים ומפורטים בשמאות ובדוגמת חוזה המכר, מה גם שהמציעים חותמים מראש על דוגמת חוזה המכר, דבר המבטיח את רצינותם ברכישת הנכס. בנוסף לכל אלה, מסתבר לא אחת, כי ההוצאות הכרוכות במכירה למוכר בהתמחרות אף נמוכות יותר לעומת מכירה רגילה.


מהי מכירת דירה / בית או מגרש בהתמחרות ?

מכירת נכס בהתמחרות הנה בדרך כלל מכירה פומבית המתבצעת בניהול ובפיקוח עורך דין בין בעלי הנכס לבין מציעים - קונים פוטנציאליים. מכירה זו נעשית על סמך שומת הנכס בידי שמאי. המציעים בהתמחרות, ממלאים אחרי תנאי המכרז שנקבעו ע"י עוה"ד ומצרפים להצעתם שיק בנקאי. לאחר הגשת ההצעות, פונה עורך הדין למציעים בעלי הצעות הרכישה הרלוונטיות, ומזמנם להתמחרות במשרדו או בנכס הנמכר. במועד ההתמחרות לכל משתתף האפשרות לשפר את הצעתו אל מול המשתתפים האחרים. ההתמחרות מסתיימת כאשר נותר המציע האחד שהציע את הסכום המקסימאלי עבור הנכס אך לא פחות ממחיר שווי השמאות. הזוכה בהתמחרות חותם על הסכם הרכישה, והשיק הבנקאי שלו מהווה תשלום ראשון או חלקו על חשבון תמורת הרכישה.


השלבים העיקריים במכירה בהתמחרות ?

1. עריכת דוח שמאי מפורט לגבי הנכס. דוח השמאי מתאר את הנכס, שוויו, מצבו הפיזי התכנוני, הסביבתי ועוד.

2. פרסום מודעת ההתמחרות בפריסה ארצית בעיתונות הכתובה לניצול מלוא פוטנציאל ההתמחרות. המודעה מציינת את שווי השמאות לנכס, מועד הביקור בנכס, תנאים להגשת ההצעה, סכום השיק הבנקאי שעל המציע לתת כמקדמה ועוד.

3. ביקור מרוכז בנכס.

4. הגשת הצעות מחיר לרכישת הנכס בטופס ההצעה מלווה בחתימת המציע על תנאי ההתמחרות והרכישה בצירוף חתימה על דוגמת החוזה, ושיק בנקאי. על המציעים להפקיד לפקודת עורך הדין המנהל את ההתמחרות שיק בנקאי בשיעור 10% משווי הצעתם. אם יחזור בו המציע מהצעתו רשאי עוה''ד לחלט את הסכום. בדוגמת חוזה המכר עליה חותם המציע כחלק מתנאי הגשת הצעתו מפורטים פרטי ההתקשרות בין הצדדים, תנאי תשלום, הזכויות והחובות של כל צד לעסקה, המיסים אשר כל צד בהם נושא ומצורפת לו השמאות לתיאור הנכס הנמכר.

5. קיום התמחרות.

6. חתימה חוזה בין מוכר הנכס לבין המציע הזוכה עם גמר ההתמחרות.

משרד עורך דין יורם גולדברג בהוד השרון עורך ומנהל התמחרויות למכירת קרקעות, בתים, דירות וכיוצ''ב. למשרדינו ניסיון רב ועשיר בביצוע התמחרות / התמחרויות תוך דגש על מקצועיות ויסודיות.

>> לקבלת טיפול משפטי: התקשרו עכשיו 09-7406848 או לחצו: טיפול משפטי

מאמרים טיפים ומידע משפטיקישורים מומלצים | צור קשר | מפת האתר
עיצוב האתר | Designful studio בנית אתרים - OzDesign