משרד עורכי דין יורם גולדברג

 

יצירת קשר
 נושא הפניה:
 שם מלא:
 דואל:
 טלפון:
 פרטי פניה:
מידע משפטי
סיפורי הצלחה!
הרווחתם - כך הצליחו תושבים בהוד השרון להפחית היטל השבחה שנדרשו לשלם על נכס שבבעלותם, וחסכו לעצמם עשרות אלפי שקלים.

סיפורי הצלחה

כיצד להפחית מתשלום היטל השבחה ? מתוך כתבה ב'ידיעות השרון'

"כך הצליחו תושבים בהוד השרון להפחית היטל ההשבחה שנדרשו לשלם על נכס שבבעלותם, וחסכו לעצמם עשרות אלפי שקלים.

מאבק ברשויות עשוי, במקרים מסוימים להביא לתושבים לחסכון כספי ניכר. זה בדיוק מה שעשה עו"ד יורם גולדברג מהוד השרון, כשהוביל שניים מלקוחותיו להישג משמעותי מול הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה והצליח לצמצם עבורם באופן משמעותי את סכום היטל ההשבחה שנדרשו לשלם.

היטל ההשבחה הוא תשלום הנדרש מבעל נכס לאחר אישורה של תוכנית בנייה או פיתוח הגורמת לעליית ערך השטח. בשני מקרים בהוד השרון הניחו בעלי הקרקע, בהתייעצות עם עו"ד גולדברג ועם שמאי מוסמך, כי הסכום אותו התבקשו לשלם מוגזם. במקרה הראשון, על בית ברחוב שמעון הצדיק בנווה נאמן התבקש הבעלים לשלם סכום של 126 אלף שקל, זאת לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובנייה סברה כי סכום זה הוא הראוי לאור העבודה שבוצעו באזור מספר תוכניות פיתוח.

לאחר ששני הצדדים (הוועדה המקומית ובעלי הנכס) פנוי לשמאי הבורר רונן וגנר, קבע האחרון כי גובה היטל ההשבחה הוא דווקא 56 אלף שקל – פער של 70 אלף שקל מהסכום המקורי, או במילים אחרות : 55 אחוז פחות מהדרישה המקורית. במקרה דומה, ברחוב הראשונים בעיר, דרשה הוועדה תשלום של 104 אלף שקל, ואילו השמאי המכריע פסק על סכום של 55 אלף שקל בלבד – הפחתה של 47 אחוז.

מבחינת עו"ד גולדברג, מדובר בדפוס פעולה חוזר, בו הוועדה מנפחת את אחוז הבנייה המותר בשטח ודורשת מהתושבים כסף רב יותר. בשל כך, הוא ממליץ "לא לקוחת כמובן מאליו את חישובי היטל ההשבחה של הוועדה המקומית, ובמקום להתפשר להילחם מולם על הסכום".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה, כי "אין העירייה מתערבת בהכרעתו של שמאי מכריע ובשיקולי המקצועיים, זו החלטתו והעירייה מכבדת החלטות אלו גם אם עמדת הוועדה המקומית הייתה שונה. במקרים אחרים בהם דנו שמאים מכריעים אחרים בסוגיות זהות, התקבלה עמדת הוועדה המקומית במלואה".

מתוך כתבה ב'ידיעות השרון' בתאריך 08.02.2008, שנכתבה על ידי אבי גרצמן.

>> לקבלת טיפול משפטי: התקשרו עכשיו 09-7406848 או לחצו: טיפול משפטי
קישורים מומלצים | צור קשר | מפת האתר
עיצוב האתר | Designful studio בנית אתרים - OzDesign